Furnig

Pulpit Furnig

Nowoczesny Pulpit sterowniczy o wymiarach 4500 x 1856 x 1623 mm, został zaprojektowany specjalnie dla Dyspozytorni Straży Pożarnej. Wykonany w całości na bazie kształtowych profili aluminiowych z certyfikatami najwyższej jakości, w wykończeniu anodowanym. Wypełnienia wykonane z trwałego tworzywa sztucznego HPL w wykończeniu RAL. Ściany tylne i fronty maskowane blachą perforowaną z oczkami o średnicy 10 mm z podziałem przestawnym.

Pulpit składa się z następujących modułów:

  • Dwa moduły główne proste z systemem do montażu 4 monitorów 24’: 1270 x 1080 x 1623 mm
  • Moduł centralny 60˚ pod jednostki PC: 1776 x 1150 x 740 mm
  • Nadstawka centralna 60˚ przystosowana do zabudowy radiostacji: 1266 x 600 x 420 mm
  • Dwie dostawki półokrągłe na jednej nodze: 1076 x 538 x 740 mm

Blaty wyposażone w metalowe przepusty kablowe w standardzie wykonywane są z płyty MDF 40 mm oklejone obustronnie laminatem HPL, łączone trwale z konstrukcją na specjalnych zaczepach. Krawędzie blatów wykończone dookoła wysokiej jakości PCV 2 mm trwale zabezpieczając przed obiciem. Stanowiska główne na całej swojej szerokości posiadają kanał kablowy z frontem uchylnym zamykanym zamkiem cylindrycznym w systemie jednego klucza. Zostały tak zaprojektowane, aby istniała możliwość łączenia modułów ze sobą, tworząc jedną trasę kablową na wszystkich połączonych modułach z łatwym i szybkim dostępem dla techników. Belki pod monitory z funkcją regulacji w pionie wyposażone w uchwyty w systemie VESA 75-100 z możliwością dowolnej regulacji w poziomie. Projekt uwzględnia miejsce na wprowadzenie okablowania od monitorów bezpośrednio do kanału kablowego, bez konieczności montażu dodatkowych przepustów kablowych.

Zaletą systemu Furnig jest jego modułowość z nieograniczonymi możliwościami rozbudowy lub modyfikacji.  Ponadto istnieje możliwość dodatkowego wyposażenia pulpitu w szereg użytecznych elementów nawet w trakcie jego użytkowania np.: Panele oświetleniowe z lampami, wysięgniki przegubowe do montażu monitorów, wysięgniki z tabletami, kanały kablowe, mediaporty, fotele dyspozytorskie i wiele innych.