Furnig

Pulpit Solid II

Elegancki dwustanowiskowy pulpit dyspozytorski Solid II z nadstawkami został zaprojektowany dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Posadowiony na stalowym stelażu z nogami o wysokości 10 cm wyposażonymi w regulatory do poziomowania, co daje dodatkową możliwość poprowadzenia okablowania pod pulpitem. Nogi zostały zamaskowane cokołami w kolorze korpusu pulpitu z możliwością ich wymiany w a w przyszłości. Istnieje możliwość wykonania cokołów z wysokiej jakości blachy nierdzewnej o grubości 1 mm w wykończeniu np. szlif, trwale zabezpieczając dół pulpitu przed uszkodzeniami, które często mają miejsce przy stosowaniu blachy lakierowanej proszkowo.

Moduł po środku pulpitu przeznaczony pod jednostki PC wyposażony w drzwi skrzydłowe wypełnione blachą perforowaną lakierowaną proszkowo, służące do wentylacji komputerów. Na specjalne życzenie istnieje możliwość montażu specjalistycznego system do chłodzenia komputerów, który składa się m.in.: z filtra, wentylatora oraz regulatora temperatury. W przypadku zamówienia systemu chłodzącego komputery, zakres prac obejmuje także jego montaż oraz uruchomienie a w zamian, za blachę perforowaną zamontowane zostają wentylatory z filtrami.

Moduły boczne półokrągłe stanowią jednocześnie zakończenie pulpitu z obydwu stron, zamykane drzwiami jednoskrzydłowymi po obu stronach wykonanymi w łuku. Charakterystycznymi elementami pulpitu są nadstawki do montażu urządzeń. Konstrukcja nadstawek pozwala na swobodny dostęp do ich wnętrza dzięki podnoszonym blatom, co bardzo ułatwia technikom montaż niezbędnych w dyspozytorni strażackiej telefonów z konsolami, radiotelefonów, konsoli łączności radiowej, przełączników, kontrolek itp.

Pomiędzy dyspozytorami usytuowana została niska półokrągła szafka pod drukarkę wyposażona w trzy szuflady na prowadnicach z hamulcem. Ponadto stanowisko posiada podstawki pod monitory oraz delikatne panele frontowe maskujące ich okablowanie. Natomiast z prawej strony pulpitu zamontowana została ozdobna rura z przeznaczeniem na doprowadzenie okablowania, do stanowiska.

Po jednej stronie na całej szerokości pomieszczenia usytuowana została specjalistyczna zabudowa z przesuwnymi panelami pod mapy strażackie. W skład zabudowy wchodzą niskie szafki podporowe z drzwiami przesuwnymi (lub skrzydłowymi) oraz 8 przesuwnych paneli pod naklejenie map strażackich. System wymaga wcześniejszego przygotowania trwałej zabudowy górnej, tak aby w dowolnym miejscu była możliwość montażu aluminiowych torów prowadzących. Po wcześniejszych uzgodnieniach istnieje także możliwość dostarczenia paneli, już z naklejonymi mapami.

Blaty w pulpicie wykonane z płyty MDF 30 mm oklejone obustronnie laminatem wysokociśnieniowym HPL, mocowane do konstrukcji, wyposażone w plastikowe przelotki na przewody od monitorów i klawiatur. Krawędzie blatów wykończone dookoła wysokiej jakości PCV 2 mm trwale zabezpieczając przed obiciem.