Furnig

Pulpit Solid

Projekt obszernego i masywnego pulpitu dyspozytorskiego Solid z nadstawkami zrealizowany został w 2016 roku w nowopowstałej dyspozytorni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Pulpit o konstrukcji płytowej posadowiony na nogach H-100 mm z regulatorami wysokości, które dookoła zakrywają cokoły w kolorze pulpitu mocowane na klipach. Cokoły demontowane, co daje dodatkową możliwość poprowadzenia okablowania pod pulpitem a w przyszłości, także ich wymianę. Istnieje możliwość wykonania cokołów z wysokiej jakości blachy nierdzewnej o grubości 1 mm w wykończeniu np. szlif, trwale zabezpieczając dół pulpitu przed uszkodzeniami, które często mają miejsce przy stosowaniu blachy lakierowanej proszkowo.

Moduł środkowy pulpitu od strony wewnętrznej wyposażony w 8 półokrągłych szuflad wykonanych w systemie cichego domyku na Prowadnicach najwyższej jakości. Od strony zewnętrznej szafka zamykana dwoma drzwiami skrzydłowymi na zawiasach z hamulcem. Fronty szuflad i drzwi wyposażone w metalowe uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej. Ponadto szafka centralna jest miejscem przeznaczonym na wiązkę okablowania pulpitu oraz pełni funkcję łącznika z sąsiadującymi modułami PC.

Moduły przeznaczone pod jednostki PC wyposażone w drzwi zatrzaskowe z obu stron pulpitu, maksymalnie ułatwiając technikom ich obsługę. Krawędzie korpusu zabezpieczone specjalnymi uszczelniaczami chroniącymi wnętrze szafek PC przed wnikaniem kurzu. Moduły dla każdego dyspozytora wyposażone niezależnie w specjalistyczne systemy do chłodzenia. System składa się m.in: w filtrów, wentylatorów oraz regulatorów temperatury. W celu podłączenia systemu pulpit został wyposażony w trasę z przewodami umieszczonymi w korycie grzebieniowym. W cenie pulpitu, montaż i uruchomienie systemu chłodzącego

Moduły boczne – dwustronne stanowią jednocześnie zakończenie pulpitu po obu stronach. Moduł wąski przy ścianie wyposażone od strony wewnętrznej w 4 szuflady wykonane w systemie cichego domyku na prowadnicach najwyższej jakości a od strony zewnętrznej w półokrągłą szafkę wyposażoną w półkę. Całość pulpitu zamyka elegancka i obszerna półokrągła szafka zamykana drzwiami jednoskrzydłowymi po obu stronach wykonanymi w łuku.  

Blaty w pulpicie wykonane z płyty MDF 30 mm oklejone obustronnie laminatem wysokociśnieniowym HPL, mocowane do konstrukcji, wyposażone w plastikowe przelotki na przewody od monitorów i klawiatur. Krawędzie blatów wykończone dookoła wysokiej jakości PCV 2 mm trwale zabezpieczając przed obiciem.

Charakterystycznymi elementami pulpitu Solid są nadstawki do montażu urządzeń oraz odmykane panele frontowe z metalowymi kolumnami, przeznaczonymi pod montaż monitorów. Konstrukcja nadstawek pozwala na swobodny dostęp do ich wnętrza dzięki podnoszonym blatom, co bardzo ułatwia technikom montaż niezbędnych w dyspozytorni strażackiej telefonów z konsolami, radiotelefonów, konsoli łączności radiowej, przełączników, kontrolek itp.